Wart İttifağı Forum Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Wart İttifağı Forum Sitesi

Wart ile online oyunlara yeni bir zevk katmaya geliyoruz... Forumumuza üye olan tüm wart ailesi daha fazla imkan ve daha fazla konuları okuma hakkına sahip olacaktır,misafir ziyaretçiler yanlızca kısıtlama getirilmemiş konuları görebilirler!!!

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kocaeli Üniversitesi

YazarMesaj
vagrant-fear
Moderatör
Moderatör
vagrant-fear

Kocaeli Üniversitesi Empty
MesajKonu: Kocaeli Üniversitesi   Kocaeli Üniversitesi Icon_minitimeÇarş. Mayıs 13, 2009 3:54 pm

Tarihçe

1976 yılında Kocaeli Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi adı altında Elektrik ve Makine Fakülteleri, Temel Bilimler Fakültesi ve Yabancı Diller Enstitüsü kurulmuştur. Kurulan bu kurumlar, 1982 yılında Yıldız Üniversitesi'ne Kocaeli Mühendislik Fakültesi olarak bağlanmış 3 Temmuz 1992 tarih ve 3837 sayılı kanun ile Kocaeli Üniversitesi adını almıştır.

Yurt ve Barınma

Üniversite öğrencileri Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait Yavuz Selim Erkek Yurdu, Kocaeli Üniversitesi Vakfı'na ait 2 adet yurt, Veziroğlu Kampusu kız ve erkek öğrenci yurdu, Derbent Belediyesi tarafından yaptırılan kız ve erkek öğrenci yurtları ve Saraybahçe Belediyesi erkek öğrenci yurdu bulunuyor. Ayrıca yurtlarda kalmayan öğrenciler için idari birimler ev ve kalacak yer bulmada yardımcı oluyor.

Kütüphane

Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı, Yüksek Öğretim amacı doğrultusunda, araştırma, Öğretim ve eğitim gereksinmelerini karşılamak üzere; İlgili bilim dallarına ilişkin, her türlü yayın ve bilgi kaynaklarını seçer ve merkezi olarak sağlar. Belirli bir düzen içerisinde Üniversitemiz Öğretim görevlilerinin, Öğrencilerinin ve tüm araştırmacıların hizmetine sunulmasını sağlar. Kapladığı Alan (yaklaşık): 850 m2 Oturma Kapasitesi: 130 kişi Personel sayısı 9 kişi Kolleksiyon Kitap 55.000 adet (yaklaşık) Dergi 1.478 adet Tez 958 adet Compact Disc 25 adet Gelen Süreli Yayın 90 adet (başlık olarak) Kütüphane Çalışma Saatleri Hafta içi 8:30 - 19:00

Teknoloji

Fakülte ve yüksekokul bölümlerinin tümünde eğitimin uygulamalarla kavranması amacıyla laboratuvarlar ve bilgisayarlar bulunmaktadır.

Kocaeli Üniversitesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gazi Üniversitesi
» Galatasaray Üniversitesi
» Balıkesir Üniversitesi
» Marmara Üniversitesi
» Başkent Üniversitesi